2019-2020 ուստարվա շրջանավարտներին դիպլոմների տրամադրում և ISD ուսումնական սենյակի ՝ Արցախյան 44 օրյա պատերազմում անմահացած Կարո Հովագիմյանի անունով անվանափոխման արարողություն
2021թ. օգոստոսի 21-ը ISD ստոմատոլոգիական դպրոցում նշանավորվեց հիշարժան իրադարձությամբ.
2019-2020 ուստարվա շրջանավարտներին դիպլոմների տրամադրման համեստ ավարտական միջոցառման խորհուրդը լրացվեց ISD ուսումնական սենյակի ՝ Արցախյան 44 օրյա պատերազմում անմահացած Կարո Հովագիմյանի՝ մեր եղբոր, մեր գործընկերոջ անունով անվանափոխման արարողությամբ:
Ներկա էին Կարոյի ծնողները՝ մեր շատ հարգելի Սարգիս և Զեփյուռ Հովագիմյանները, նրանց կողմից հիմնադրված «Կարո Հովագիմյան» հիմնադրամի տնօրեն պարոն Հագոփը, ով ներկայացրեց հիմնադրամի առաքելությունը:
Շրջանավարտներին ողջունեցին ISD ուսումնական գործընթացին սատարած մեր գործընկերները՝ «Էլդեքս» , «Ջի-Դի-Սի» «Էն-վի դենտալ» կազմակերպությունների և «Առաջնորդության դպրոցի» ներկայացուցիչները: Մեր թիմի երախտագիտությունն ենք հայտնում այս կազմակերպություններին, նաև ՝ տեղական և արտասահմանից ժամանած մեր շնորհալի դասախոսներին՝ Հրանտ Տեր-Պողոսյան, Առաքել Թորոսյան, Վահագն Բաղեյան, Սարգիս Հովագիմյան, Դավիթ Գրիգորյան, Դավիթ Մաթևոսյան, Լարինա Բիչախչյան, Միհրան Մինասյան, Ալեքսանդր Լապշին, Նաիրա Հովհաննիսյան, Մարտիկ Հարթունյան, Դավիթ Հովհաննիսյան, Կարինա Մաթևոսյան, Լևոն Սարգիսով, Բագրատ Սմբատյան, Արամ Աբգարյան, Արամ Դավիդյան, Կարեն Չավուշյան, Համլետ Մկրտչյան, Հաբեթ Մուքոյան, Տիգրան Մնացականյան, Դմիտրիյ Կոմպանիետսը։
Մեր շրջանավարտները մասնագիտական բարձր պատրաստականությամբ լծվելու են ջանադիր աշխատանքի՝ նպաստելով ՀՀ-ում ստոմատոլոգիայի, մասնավորապես ՝ Ստոմատոլոգիական տուրիզմի զարգացմանը , ինչը դպրոցի հիմնադիր իրավաբանական մարմնի ՝ «Ստոմատոլոգիական տուրիզմ դեպի Հայաստան» հիմնադրամի նպատակն է: Կանաչ ճանապարհ մեր շրջանավարտներին:
Այսուհետ ևս ով մուտք կգործի ISD ուսումնական սենյակ , խոնարհումով կհիշի հայոց հողի, հայ ժողովրդի լինելիության համար իր ամենաթանկը՝ կյանքը նվիրած Կարոյին ու կարժանանա նրա ՝ ի վերուստ բարեխոսությանը՝ ապրելու, զարգանալու ու զարգացնելու , հզորանալու ու հզորացնելու մեր երկիրը. սա է Կարոյի ու հերոսացած մեր մյուս եղբայրների կյանքի գինը:

August 21, 2021, marked the ISD Dental School 2019-2020 academic year certificate award ceremony and renaming of the school’s lecture space to honor the hero of the 44-day Artsakh war, our colleague and friend Karo Hovagimian. The event was attended by Karo’s parents – Sargis and Zepyur Hovagimians, as well as Karo Hovagimian Foundation chairman, who presented the goals and objectives of the newly established foundation.
The graduates accepted congratulations from the school’s business partners – Eldex, DDC, and NV Dental – the companies that supported the learning process throughout the year. We are also thankful to local and foreign specialists, who shared their knowledge and experience with the students, specifically to Hrant Ter-Poghosyan, Arakel Torosyan, Vahagn Bagheyan, David Matevosyan, Larina Bichakhchyan, Mihran Minasyan, Alexander Lapshin, Naira Hovhannisyan, Martik Hartoonian, David Hovhannisyan, Karine Matevosyan, Levon Sargisov, Aram Abgaryan, Bagrat Smbatyan, Aram Davidyan, Karen Chavushyan, Hamlet Mkrtchyan, Tigran Mnacakanyan, Hapet Mukoyan, Dmitriy Kompanients.
ISD Dental School graduates are now ready to start working and make their valuable contribution to the development of dentistry in Armenia, including the development of dental tourism, which is the main goal of Dental Tourism Armenia Foundation, the
school founding body. We wish them every success in their future career.
From now on, everyone who enters the school’s lecture space will remember the heroic deed of Karo, a person who died for the sake of the Armenian nation, and will assume a mission to develop and strengthen the Armenian state.