«ԱՅ ԷՍ ԴԻ Շաբաթ 2014» եռօրյա համաժողովը
2014 թվականի, Սեպտեմբեր 12-14-ին, Մ. Հերացու անվան Երևանի պետական բժշկական համալսարանում տեղի ունեցավ “Ստոմատոլոգիական տուրիզմ դեպի Հայաստան” նախագծի թիմի և գործընկերների կողմից կամակերպված “Այ-Էս-Դի Շաբաթ 2014” խորագրով ֆորումը:
Ֆորումի գիտական մասի անցկացման համար հրավիրված էին մոտ մեկ տասնյակ դասախոսներ ՌԴ-ից  ( Վլադիմիր Ադիլխանյան, Կարեն Չավուշյան, Համլետ Մկրտչյան, Լևոն Սարկիսով, Ելենա Պաչինա, Մուսսա Բատրուկով, Ալեքսանդր Ամիյանց, Արևիկ Պետրոսյան ), Գերմանիայից (Անջելո Տրոեդհան), Իտալիայից (Պաոլո Մարտեգանի), ինչպես նաև շատ հարգարժան դասախոսներ ՀՀ-ից (Հրանտ Տեր-Պողոսյան, Վարդան Հովակիմյան, Թորգոմ Դաշտոյան, Մարտիկ Հարթունյան):
Միջոցառումը անցավ շատ հագեցած և ակտիվ: Մասնակցեցին հարյուրավոր ստոմատոլոգներ Երևանից, ՀՀ մարզերից, ԼՂՀ-ից, Ռուսաստանից, Վրաստանից և այլն:
Ֆորումի անցկացման նպատակն էր, ստեղծելով հարթակ մասնագետների շփման և փորձի փոխանակման համար, զարգացնել ստոմատոլոգիան, այսինքն` մարդկանց գեղեցիկ ժպիտ պարգևելու արվեստը:
Ֆորումին զուգահեռ անցկացվեց նաև ստոմատոլոգիական նյութերի և սարքավորումների ցուցահանդես, որին  մասնակցեցին  մի շարք առաջադեմ ընկերություններ (Dimax-Ray, GDC, NV Dental, Biochem, Karen Dental Laboratory, X Plan,  Nearmedic, Alfa Stom), ստոմատոլոգներին ներկայացնելով աշխարհահռչակ ապրանքանիշներ: NV Dental ընկերության հետ համատեղ ֆորումին հրավիրվեցին շատ հեղինակավոր դասախոսներ Անջելո Տրոեդհանը (Գերմանիա) և Պաոլո Մարտեգանին (Իտալիա):
Կազմակերպվեցին նաև ձեռքի հմտության դասեր, որին մասնակցեցին տասնյակ ստոմատոլոգներ: Այս դասընթացների ընթացքում մասնակիցներին առավելագույնս տրվեցին պրակտիկ գիտելիքներ:
Կազմակերպչական  ողջ թիմի անունից հատուկ ուզում ենք շնորհակալություն հայտնել  Մ. Հերացու անվան Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ղեկավարությանը, որոնք  ամեն հնարավոր ռեսուրսներով աջակցեցին “Ստոմատոլոգիական տուրիզմ դեպի Հայաստան” նախագծի թիմի կողմից կազմակերպված  այս և նախկին միջոցառումների կայացմանը:

“ISD week 2014” three-day conference
“ISD Week 2014” forum was held on September 12-14, 2014, at Yerevan State Medical University after M.Heratsi organized by the team of “Dental Tourism to Armenia” project and partners. More than ten lecturers were invited to the forum from Russia (Vladimir Adilkhanyan, Karen Chavushyan, Hamlet Mkrtchyan, Levon Sarkisov,Elena Pachina, Mussa Batrukov, Alexandr Amiryants, Arevik Petrosyan), Germany (Angelo Troedhan), Italy (Paolo Martegani), as well as many respectable lecturers from Armenia (Hrant Ter-Poghosyan, Vardan Hovakimyan, Torgom Dashtoyan, Martik Hartoonyan) participated in the forum.
The event was lively and active. Hundreds of dentists from Yerevan, RA regions, NKR, Russia, Georgia enjoyed being in the event. The purpose of the forum was to create a platform for professionals to communicate and share experiences, to develop the art of dentistry, that is, the art of making people smile. Parallel to the forum, there was the exhibition of dental materials and equipment, with a number of leading companies (Dimax-Ray, GDC, NV Dental, Biochem, Karen Dental Laboratory, X Plan, Nearmedic, Alfa Stom) presenting world-famous brands. At the joint forum with NV Dental company very popular professors Angelo Troedhan (Germany) and Paolo Martegani (Italy) were invited.
Were organized hand skill lessons with the participation of dozens of dentists. During these courses the participants gained the most practical knowledge.
On behalf of the whole organizational team, we would like to express our special gratitudeto the administration of Yerevan State Medical University named after Heratsi, who with all possible resources supported the organization of these and previous events organized by the project “Dental tourism to Armenia”.